3 mjetet më të mira të retushimit të fotografive me AI për përvojën tuaj të mrekullueshme të redaktimit të fotografive

Teknologjitë që fuqizon AI janë tani në blerjen kryesore të të gjitha pajisjeve. Teknologjitë e AI, veçanërisht ato për përmirësimet e fotografive, janë të kërkuara në ditët e sotme. Kjo është për shkak të procedurës së përshpejtuar që jep një mjet i fuqizuar nga AI. Nëse nuk e dini ende, shumica e mjeteve të AI kanë një procedurë me një klikim mbi funksionet e tyre. Kështu, nëse dëshironi të përmirësoni foton tuaj nëpërmjet një mjeti AI, prisni një proces më të lehtë, më të butë dhe më të freskët që do t'ju marrë vetëm një minutë nga koha juaj. Po, kjo është sa e mahnitshme Retushim fotografish me AI është. Sidoqoftë, marrja e një mjeti të fuqizuar nga AI duhet të jetë i vendosur sepse duhet të siguroheni që mjeti që do të përdorni do t'ju ofrojë atë që i takon. Një tjetër gjë është se shumë mjete atje deklarojnë efikasitet, por janë bllof në realitet. Është mirë që gjeni këtë artikull që do t'ju udhëheqë dhe do t'ju mësojë mjetet dhe procedurat më të mira të AI në retushimin e fotografive.

AI Foto Retouch

Pjesa 1. Çfarë është retushimi i fotografive me AI

Me informacionin e dhënë më sipër, retushimi i fotografive me AI është diçka që duhet pritur në këtë epokë të re. Si njerëz që dëshmuam një inovacion të shpejtë teknologjik, ne mund të dëshmojmë se sa të mëdha janë ndryshimet nga më parë. Kjo është veçanërisht kur Inteligjenca Artificiale zbatohet në inovacion. Për më tepër, AI ose Inteligjenca Artificiale është një algoritëm që kryen punën njerëzore ose komandat e trurit të njeriut. Kjo do të thotë se ky algoritëm është zhvilluar për të përpunuar ashtu si proceset e trurit të njeriut, por me një efikasitet më të lartë.

Duke u thënë këtë, retushimi i fotografive nga një mjet i fuqizuar me AI do të jetë zgjidhja e vetme për t'ju ndihmuar me shumë afate të redaktimit të fotografive. Këta retushues fotografish me AI do t'ju ndihmojnë të analizoni dhe rregulloni në mënyrë inteligjente fotot tuaja me rezultate të përsosura dhe pa probleme.

Pjesa 2. 3 Mënyrat më të mira për të retushuar fotot duke përdorur AI

1. Pa pagesë MindOnMap Upscaler i imazhit në internet

MindOnMap Pa pagesë Përmirësuesi i Imazheve në internet tani është përmirësuesi kryesor i fotografive në internet me fuqinë e AI. Për më tepër, ky program i mahnitshëm i AI ju lejon të përjetoni një përmirësim magjik fotografik që nuk mund ta imagjinoni kurrë. Ai është i mbushur me teknologji të avancuar të Inteligjencës Artificiale që do t'ju mundësojë çuditërisht të retushoni fotot tuaja sapo të ngarkoni imazhin. Për më tepër, ky MindOnMap Free Image Upscaler Online ofron një veçori zmadhimi që do t'ju mundësojë të zmadhoni fotot tuaja në 2x, 4x, 6x dhe madje 8x nga madhësitë e tyre aktuale. Gjithashtu, ky proces zmadhimi do t'ju ndihmojë të transformoni foton në shfaqjen e saj më të mirë pas veprimeve të retushimit të lëkurës me AI.

Për më tepër, siç sugjeron emri i tij, ky MindOnMap Free Image Upscaler Online ju lejon ta përdorni atë me të gjithë shfletuesit pa shpenzuar asnjë monedhë. Për më tepër, pavarësisht ofrimit të një shërbimi falas, ky program në internet ofron një dalje pa ujëra që mund ta fitoni lehtësisht duke përdorur ndërfaqen e tij të thjeshtë për t'u kuptuar që nuk ka reklama të bezdisshme. Prandaj, nëse jeni të ngazëllyer për atributet e mahnitshme të këtij mjeti në internet, atëherë le të shohim të gjithë udhëzimet gjithëpërfshirëse për retushimin e fotove tuaja duke përdorur veçorinë më të mirë të AI.

1

Kërkoni faqen e internetit të produktit MindOnMap Free Image Upscaler Online duke përdorur shfletuesin e kompjuterit tuaj. Pasi të keni arritur në faqe, shikoni dhe shtypni Ngarko Imazhe butonin që ju të mund të ngarkoni foton që duhet të retushoni. Ju lutemi vini re se kohëzgjatja e procesit të importimit varet nga sa i madh është skedari juaj.

Ngarkoni foton e mendjes
2

Tani, pasi të ngarkoni foton në këtë retushues fotografish me AI, tashmë mund të vini re se ajo është përmirësuar. Me ndihmën e seksionit të pamjes paraprake, do të paraqiten imazhet origjinale dhe dalëse. Sidoqoftë, nëse dëshironi ta retushoni edhe më shumë foton, atëherë mund të zgjidhni ta zmadhoni atë. Si? Shënoni Zmadhimi opsioni që dëshironi për imazhin tuaj.

Zgjedhja e zmadhimit të mendjes
3

Pas kësaj, mund të kontrolloni daljen tuaj duke qëndruar më shumë mbi të. Pastaj, klikoni Ruaj butonin për të marrë ndryshimet. Pasi të ruhet, mjeti do të shkarkojë drejtpërdrejt rezultatin dhe do t'ju ofrojë skedarin e ri.

Opsioni i ruajtjes së mendjes në internet

2. UA ndriçuese

Tjetra në listë është kjo Luminar AI, një nga emrat më të njohur në lidhje me retushimin e lëkurës me AI. Për më tepër, Luminar është një bibliotekë fotografish dhe redaktues i kontrolluar nga teknologjia AI. Është i mbushur me mjete të shkëlqyera për shkrepjen e fotografive në orientime peizazhi dhe portreti. Përveç kësaj, ky softuer është më i miri për ata që duan të kontrollojnë profesionalisht përmirësimin e fotografive, por nuk duan të abonohen në planet premium të mjeteve profesionale si Adobe. Prandaj, Luminar AI u krijua për të qenë një shtojcë për mjetet e famshme të redaktimit të fotografive që mund të përdorni, dhe është e fuqishme. Sidoqoftë, meqë është i rreshtuar me softuer të fuqishëm dhe të famshëm për profesionistët, Luminar AI është tashmë një prej tyre për shkak të çmimit të lartë. Nga ana tjetër, këtu është një udhëzues i shpejtë për përdorimin e këtij retushuesi fotografish të AI.

1

Nisni softuerin dhe ngarkoni menjëherë foton tuaj. Pasi të ngarkohet fotografia, mund të shtypni Redakto skedën në qendër të ndërfaqes.

2

pasi klikoni Redakto tab, shkoni te Mjetet në anën e djathtë të ndërfaqes. Lëvizni poshtë derisa të arrini te Portret seksioni nëse fotografia juaj është në portret. Pastaj, klikoni Fytyra opsionin dhe rregulloni rrëshqitësit derisa të arrini qëllimin tuaj.

3

Pas kësaj, mund ta ruani foton duke shkuar te Skedari tab dhe duke zgjedhur Ruaj përzgjedhje.

Retush me AI ndriçues

3. Photoshop

Më në fund, këtu është popullariteti i pafund i Adobe Photoshop. Inteligjenca artificiale fuqizon gjithashtu këtë softuer të njohur, një nga softuerët më të besueshëm për profesionistët. Dhe nëse jeni duke kërkuar për një mjet të besueshëm me funksione të fuqishme në përmirësimin e fotografive, atëherë padyshim që Photoshop është ajo që ju nevojitet. Megjithatë, nëse po kërkoni vetëm një mjet që mund ta përdorni herë pas here, atëherë abonimi në planin premium të Photoshop nuk është më i miri. Prandaj, për t'ju ndihmuar të dini se si të përdorni Photoshop, këtu janë hapat e mëposhtëm.

1

Hapni Photoshop dhe merrni foton tuaj në ndërfaqe duke e ngarkuar atë.

2

Tani arrini për Zbutja e lëkurës, transferimi i stilit, dhe Heqja e objektit e Photoshop-it, sepse ato janë mjete të fuqizuara nga AI.

3

Pas kësaj, finalizoni aplikacionin duke ruajtur foton e përmirësuar.

Photoshop AI Retouch Foto

Pjesa 3. Pyetjet e shpeshta rreth retushimit të fotografive me AI

Si zbatohet retushimi i AI në foto?

Retushimi i një fotoje duke përdorur AI do të bëjë që përmirësimi i fotografisë të bëhet nga një redaktues profesionist fotografish. Kjo AI njeh redaktimin më efikas dhe të shpejtë të fotografive që një njeri mund të bëjë.

A mundet që një mjet AI të zmadhojë një foto pa dëmtuar cilësinë?

Po, por jo të gjitha mjetet e AI mund ta bëjnë këtë. Vetëm ata të fuqishmit pëlqejnë MindOnMap Pa pagesë Përmirësuesi i Imazheve në internet.

A mund të fshij gjithashtu një foto duke përdorur një mjet të mundësuar nga AI?

Po. Shumica e mjeteve të redaktimit të fotografive të fuqizuara nga AI janë në gjendje të përmirësojnë dhe zbehin fotot menjëherë.

konkluzioni

Retushim fotografish me AI ka qenë në terren më të lartë ndërkohë që teknologjia jonë inovon. Nuk është çudi që kjo lloj sfere e AI do të përfshijë shumë pak vite nga tani. Por tani për tani, metodat e prezantuara këtu janë ato më të besueshmet. Më pas, mësoni më shumë për aftësitë e tyre pasi t'i përdorni një nga një. Sa për ne, ju rekomandojmë shumë ta përdorni MindOnMap Pa pagesë Përmirësuesi i Imazheve në internet dhe shikoni se sa e mahnitshme është të transformoni fotot tuaja.

Krijoni hartën e mendjes

Krijoni hartën tuaj të mendjes ashtu siç dëshironi

Fillo

MindOnMap

Një krijues i lehtë për t'u përdorur për hartën e mendjes për të nxjerrë vizualisht idetë tuaja në internet dhe për të frymëzuar kreativitetin!

Krijoni hartën tuaj të mendjes